parametry macbook

Jakie podzespoły powinien mieć dobry MacBook?

Zakup nowego laptopa jest bardzo dużym wyzwaniem i to nie tylko dla osób, które nie mają zielonego pojęcia o sprzęcie komputerowym. Laptopy dostępne są w bardzo wielu różnych wariantach, dlatego też złożenie niezawodnego sprzętu jest dość dużym wyzwaniem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać wysokiej jakości sprzęt powinny skorzystać z fachowego doradztwa albo zapoznać się z niniejszym artykułem.

Pojemny dysk twardy

W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby nasz MacBook posiadał pojemny i niezawodny dysk twardy. Firma Apple oferuje swoim klientom laptopy z bardzo szybkimi dyskami SSD z interfejsem PCIe. Modele te zapewniają zdecydowanie szybsze działanie niż tradycyjne dyski HDD. W chwili obecnej do wyboru są dyski twarde o pojemności 125 GB, 256 GB, 512 GB, 1TB, 2TB i 4TB. Jak łatwo się domyśleć im większa pojemność, tym automatycznie wyższa cena. Pamiętać należy również i o tym, że w każdej chwili można dokupić nowy dysk zewnętrzny.

Wydajny procesor i karta graficzna

Sercem każdego MacBooka jest oczywiście wydajny procesor i mocna karta graficzna. W najtańszym sprzęcie można znaleźć popularne procesory z serii Inter Core i5, których taktowanie procesora wynosi od 1.9 do nawet 3.8 GHz. Niektóre laptopy Apple mogą korzystać także z układu i5-7Y54. Najdroższe modele pracują z kolei na procesorach Inter Core i7 albo układach i9, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających użytkowników. Najdroższe procesory to najlepszy wybór dla tych osób, które potrzebują niezawodnej obsługi oprogramowania specjalistycznego.

Jeżeli chodzi o samą kratę graficzną to praktycznie każdy MacBook wyposażony jest w kartę zintegrowaną. W poszczególnych modelach można znaleźć wysokiej jakości karty graficzne AMD Radeon Pro 555, 555X, 560 oraz 560X. Oprócz karty graficznej przydać może się także pamięć RAM. Większość MacBook-ów wyposażonych jest w 8, 16 albo 32 GB pamięci RAM.

Jakie największe zalety ma MacBook?

Laptopy od Apple mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Jedną z największych zalet sprzętu jest zoptymalizowany i bardzo szybki system operacyjny o niesłychanie prostym interfejsie. Do plusów należy zaliczyć także długi czas pracy na baterii, oryginalny design, bardzo dobre wykonania, wygodną w użyciu klawiaturę i idealną wytrzymałość mechaniczną. MacBook to inwestycja na lata, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Jest to doskonały wybór nie tylko do biura, ale również do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *