macbook problemy

Najczęstsze problemy użytkowników MacBooka

Marka Apple jest jedną z najpopularniejszych, a przy tym najdroższych marek akcesoriów elektronicznych na świecie. Mogłoby się zatem wydawać, że urządzenia ze słynnym jabłuszkiem powinny się sprawować bez zarzutu. Okazuje się jednak, że użytkownicy takich urządzeń jak MacBook cenią sobie je tylko ze względu na prestiż użytkowania, bynajmniej nie ze względu na cenę, przystępność, czy wysoką jakość sprzętów.

Problemy z głośnikami

MacBook Pro to nowoczesny notebook, u którego wiele usterek z poprzednich wersji urządzenia zostało wyeliminowanych. Okazuje się jednak, że użytkownicy notebooka z 2018 roku skarżą się na problemy z głośnikami. Słyszalne są charakterystyczne trzaski, które pojawiają się podczas emisji materiałów audio. W poprzednim modelu również skarżono się na owe trzaski, które powtarzały się tak często, że doprowadzały do uszkodzenia głośników. Póki co, producent MacBooka nie naprawił usterki ani nie podał do wiadomości, jak należy się jej pozbyć. Użytkownicy na własną rękę starają się więc dociec problemu i naprawiać go, z różnymi skutkami.

 

Afera procesorów Intel Core i9

W 2015 roku Apple wypuścił najnowszy MacBook Pro z procesorem Intel Core i9 dedykowany dla profesjonalistów, i oczywiście koszmarnie drogi. Okazało się jednak, że procesor kompletnie nie spełnia oczekiwań. Pod obciążeniem nie udawało mu się czasem osiągnąć nawet bazowego taktowania. Okazało się, że powodem obniżenia taktowania był wzrost temperatury. Na szczęście wypuszczona przez Apple aktualizacja pomogła rozwiązać ten problem. Choć aktualizacja pomogła zrozpaczonym użytkownikom sprzętu dla profesjonalistów osiągnąć określone taktowanie, to dalsze amatorskie testy prowadzone na sprzętach różnej klasy z tymi samymi procesorami wykazały, że grubsze i cięższe laptopy dla graczy wykazywały się wyższą wydajnością przy niższej temperaturze, niż MacBook.

MacBooki od Apple są sprzętem nastawionym bardziej na prestiż, dodatkowe funkcje i nowoczesne zastosowania, niż na ciężką pracę. Nie bez powodu uważa się te laptopy za sprzęt tylko dla hipsterów, którzy wolą ładne opakowanie i nowoczesne funkcje za duże pieniądze, niż funkcjonalność i dobre parametry, którymi nie można się pochwalić przed znajomymi. Użytkownicy MacBooków swoją miłość do tych notebooków tłumaczą więc prestiżem, jaki daje korzystanie ze sprzętu wysokiej klasy, lub funkcjonalnościami, jakie zapewnia im Apple. Dodatkowo, notebooki te są stale unowocześniane, więc średnio co roku wychodzi nowy, lepszy model laptopa dedykowany do różnych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *