zakup macbooka

Nowy macbook – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Komputery od firmy Apple wyróżniają się nie tylko niesamowitym designem, ale również niezawodnością, która doceniona jest przez największych znawców branży IT. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić nowy MacBook, ale niestety nie wiedzą, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Wybór odpowiedniej wersji ultrabooka

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są trzy główne modele ultrabooków od Apple. Pierwszym z nich jest oczywiście MacBook Air, który jest najtańszą propozycją, dlatego też ma szerokie grono zadowolonych użytkownikami. Sprzęt tego typu charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób pracujących w podróży.

Bardzo dużym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się także MacBook, czyli model uniwersalny, który można nabyć za niecałe 5000zł. Warto wspomnieć o tym, że standardowe modele występują w wersji 12-calowych, które są mniejsze od powyżej wymienionego modelu Air.

Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na MacBook Pro, który jak łatwo się domyślić może zaproponować najlepsze parametry. W chwili obecnej można kupić nie tylko 13-calowe modele, ale również 15-calowe, które wbrew pozorom cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj MacBook Pro z Touch Bar, czyli specjalny panel sterowania, który usytuowany jest bezpośrednio nad klawiaturą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy zakupie nowego sprzętu w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne. Nowy MacBook jak powszechnie wiadomo nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na taki sprzęt, który spełni wszystkie nasze indywidualne oczekiwania. Warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, do czego tak naprawdę nowy komputer będzie wykorzystywany. Do pracy biurowej i podróżowania doskonale nadaje się MacBook Air. Osoby, które zawodowo zajmują się grafiką komputerową albo programowaniem powinny postawić na MacBook Pro, który w tym konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej.

Wielkość ekranu ma znaczenie

Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego ekranu. Laptopy marki Apple produkowane są w 3 wersjach. Mowa tutaj oczywiście o monitorach 12, 13 i 15-calowych. Przy oglądaniu filmów i obrabianiu fotografii doskonale sprawdzą się największe monitory. Mniejsze matryce jak łatwo się domyślić to propozycja dla tych osób, które cenią sobie mobilność. 15-calowe monitory oferują wysoką rozdzielczość na poziomie 2880×1800 pikseli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *